PORADNIKI

JAK WYBRAĆ WIBRATOR – PORADNIK

Nieważne czy będzie to Twój pierwszy wibrator czy uzupełniasz właśnie kolekcję – wybór nigdy nie jest prosty. Wibrator przez wielu uważany jest za podstawowy gadżet erotyczny, najczęściej pojawia się w opowiadaniach, filmach oraz poradnikach prezentowych. Jak wybrać odpowiedni wibrator? 

RODZAJ WIBRATORA 

Wibrator klasyczny – jak wskazuje nazwa jest to wibrator w klasycznym kształcie, zaprojektowany z myślą o penetracji pochwy. Może posiadać bardziej lub mniej realistyczny kształt i oczywiście wiele różnych funkcji i programów pracy, w zależności od wybranego modelu. 

Wibrator króliczek – urocza nazwa wibratora wyposażonego w dodatkową końcówkę, której zadaniem jest stymulacja łechtaczki, podczas gdy główna część wibratora znajduje się w pochwie.  Każda z części wibratora może być wyposażona w osobny silniczek z osobnym sterowaniem. Główna część wibratora posiada kształt klasyczny, realistyczny, przeznaczony do stymulacji punktu G lub całkowicie fantazyjny – wybór należy do nas. 

Stymulator punktu G – wibrator ten posiada zagięcie na końcu, umożliwiające bezpośrednią stymulację punku G, co pozwala osiągać wyjątkowo mocne orgazmy. Z takim odpowiednio wyprofilowanym wibratorem odnalezienie tego magicznego punktu nikomu nie powinno sprawić problemu. 

Wibrator analny – wibrator stworzony z myślą o stymulacji odbytu. Od pozostałych modeli różni się przede wszystkim szerokim zakończeniem/uchwytem, które zapewnia bezpieczeństwo podczas jego używania.  

Wibrator dla par – wibrator posiadający dwa ramiona, którego używamy podczas klasycznego stosunku. Zapewnia przyjemne doznania obojgu partnerom w tym samym czasie.  

ROZMIAR WIBRATORA

Odpowiedź na odwieczne pytanie czy rozmiar ma znaczenie. Wybierając wibrator w klasycznym kształcie zwróćmy uwagę raczej na jego średnicę. Najlepiej kierować się rozmiarem penisa aktualnego partnera oraz ewentualnie przebytymi porodami.  

Długość jest zdecydowanie kwestią drugorzędną, punkt G znajduje się zaledwie 2-5 cm od wejścia do pochwy. Dłuższy i grubszy wibrator zapewni za to lepsze uczucie wypełnienia. Nie przesadzajmy jednak z wymiarami, aby nie narażać się na dyskomfort. Szczególnie jeżeli jest to pierwszy zakup lepiej zdecydować się na mniejszy rozmiar.  

Wibrator o małych rozmiarach (nazywany też wibratorem kieszonkowym lub bullet vibrator) może mieć za to szersze zastosowanie do pobudzania również innych stref erogennych na ciele, zarówno kobiety jak i mężczyzny, albo stanowić uzupełnienie seksu oralnego.  

WYGLĄD WIBRATORA

W ofercie producentów można spotkać prawdziwe cudeńka, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z klasycznym wibratorem. Duże znaczenie ma tutaj rodzaj wibratora i jego przeznaczenie. Estetyka to jednak rzecz gustu. Wibrator, tak samo jak żywy kochanek, powinien podobać się przede wszystkim osobie, która go używa. 


WIBRATOR – SKY BY AVE CIRRUS L WHITE

Możemy wybrać modele realistyczne, przypominające, mniej lub bardziej, męski penis albo gadżety o niezwykłych kształtach zwierzątek, szminek czy drogich kamieni.  

Pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wibrator był równocześnie ładny i funkcjonalny. 

MATERIAŁ WYKONANIA 

Jak wiele gadżetów erotycznych, wibrator będzie miał kontakt z częściami intymnymi, więc warto zadbać o to, żeby był wykonany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Do wyboru mamy: plastik ABS, silikon medyczny albo metale szlachetne.  


WIBRATOR – FIFTY SHADES OF GREY FREED RECHARGEABLE SLIMLINE RABBIT

Ważne, aby wibrator był wykonany z materiału pozwalającego utrzymać go w czystości, nie zawierającego szkodliwych substancji, najlepiej hypoalergicznego. Z góry odrzucamy zabawki wykonane z porowatych materiałów czy o dziwnym zapachu (mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia ftalany).  

Wibratory wykonane z twardszych materiałów zwykle lepiej przenoszą drgania, natomiast silikonowe są zwykle cichsze, a odczucie drgań jest bardziej miękkie.  

DODATKOWE INFORMACJE 

Do nawilżenia wibratorów z silikonu używamy tylko i wyłącznie lubrykantów na bazie wody.  

Wibrator może być zasilany bateriami lub posiadać akumulator. Obie wersje są równie popularne, należy wtedy pamiętać odpowiednio o zapasie baterii lub wcześniejszym naładowaniu urządzenia. 

Wodoodporność bywa wymieniana jako jedna z ważniejszych cech wibratora, ponieważ umożliwia jego używanie w wannie i/lub pod prysznicem oraz bezproblemowe mycie gadżetu. Należy dobrze sprawdzić etykietę i jeżeli chcemy używać wibratora w basenie czy wannie, wybrać sprzęt odporny na zanurzenie, a nie tylko na zachlapanie.  

Kwestia wibracji jest sprawą indywidualną. Lepsze i bardziej zaawansowane modele mają po kilka stopni natężenia wibracji, a do tego po kilka programów od wibracji ciągłej, pulsacyjnej po zmienne natężenie. Dla sprawdzenie własnych upodobań warto wybrać wibrator z jakąkolwiek skalą mocy i sprawdzić jaka stymulacja jest dla nas najlepsza.  


WIBRATOR – MYSTIM TERRIFIC TRUMAN PINK

Dodatkową zaletą wibratora może być możliwość sterowania jego pracą za pomocą aplikacji na telefon lub pilota dołączonego do zestawu. Dzięki temu możemy wybierać spośród wielu programów lub układać własne, sprawiające nam najwięcej przyjemności, albo powierzyć jego obsługę innej osobie, przy czym w przypadku sterowania aplikacją, osoba ta może znajdować się nawet na drugim końcu świata.  

Warto wspomnieć w tym miejscu również o innych niebanalnych cechach jakie może posiadać wibrator, od sterowania w rytm muzyki, zainstalowanej kamerki, aż do wersji podgrzewanych, imitujących temperaturę ciała człowieka, dla jak najbardziej realistycznych wrażeń.  

Ceny wibratorów są bardzo zróżnicowane. Staraj się jednak nie kupować najtańszych produktów, ponieważ mogą one nie posiadać wymaganych atestów lub być nieprzyjemne w użytkowaniu. Dobra jakość zawsze kosztuje. Jeżeli szukasz swojego pierwszego wibratora, warto wybrać produkt ze średniej półki cenowej, tak aby był on bezpieczny, funkcjonalny i nie zniechęcił do dalszych eksperymentów. 

Sprawdź naszą ofertę wibratorów i wybierz model dla siebie. Dla ułatwienia wyboru przygotowaliśmy kilka naszych typów: 

Brak komentarzy
Poprzedni wpis
11 maja 2019

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Podobne wpisy

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Follow Us!